• Kiermasz jesienny

     • 25 października odbył się kiermasz jesienny. Stoły na stoiskach uginały się od pysznych słodkości i wyrobów artystycznych. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem. Udało się zebrać bardzo dużą sumę: 1948.65 zł! Pieniądze zostaną przeznaczone zgodnie z planem na cymbergaja. 

      Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie kiermaszu:

      uczniom i ich rodzicom za przygotowanie słodkości,

      wszystkim, którzy rozstawiali i sprzątali stoiska przed i po kiermaszu,

      uczniom i nauczycielom którzy stworzyli ozdoby, zakładki,

      uczniom, którzy obsługiwali stoiska i liczyli zebrane pieniądze,

      Radzie Rodziców za owoce i pomoc przy stoiskach,

      uczniom, którzy przynieśli fanty na loterię. 

      Dziękujemy!

     • 6a w Muzueum Pałacu w Wilanowie

     • Klasa 6 a wzięła udział w lekcji muzealnej na temat króla Jana III Sobieskiego i jego czasów. Pani przewodnik przybliżyła nam postać władcy, jego zasługi oraz historię powstania pałacu i muzeum w Wilanowie.

     • Warsztaty teatralne

     • Klasa 7a uczestniczyła w warsztatach teatralnych. Zajęcia prowadziły edukator p. Anna Artymowska oraz aktorka p. Marta Lewandowska.  Przeprowadziliśmy ćwiczenia dykcji, omawialiśmy różne interpretacje krótkich tekstów Krasickiego i przezwyciężalismy w praktyce  trudności w trakcie wystąpienia (stres, kłopoty z dykcją, gestykulacja). Pracowaliśmy nad indywidualnymi problemami związanymi z publicznym występem uczestników.

     • Wycieczka klas 8 - dzień trzeci

     • Ostatni dzień naszej historycznej przygody. Gniezno przywitało nas deszczowymi chmurami i silnym wiatrem. Przyjemnie było więc schować się w zaciszu Katedry i oglądać jej skarby, w szczególności srebrną trumienkę pod złotym baldachimem z relikwiami św. Wojciecha oraz slynne drzwi. Cała Katedra zrobiła na nas niesamowite wrażenie. 

      Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego. 

      Udała nam się również znaleźć dwa króliczki gnieźnieńskie. 

      Miasto żegnało nas deszczem.