• Warsztaty teatralne

• Klasa 7a uczestniczyła w warsztatach teatralnych. Zajęcia prowadziły edukator p. Anna Artymowska oraz aktorka p. Marta Lewandowska.  Przeprowadziliśmy ćwiczenia dykcji, omawialiśmy różne interpretacje krótkich tekstów Krasickiego i przezwyciężalismy w praktyce  trudności w trakcie wystąpienia (stres, kłopoty z dykcją, gestykulacja). Pracowaliśmy nad indywidualnymi problemami związanymi z publicznym występem uczestników.

• Wycieczka klas 8 - dzień trzeci

• Ostatni dzień naszej historycznej przygody. Gniezno przywitało nas deszczowymi chmurami i silnym wiatrem. Przyjemnie było więc schować się w zaciszu Katedry i oglądać jej skarby, w szczególności srebrną trumienkę pod złotym baldachimem z relikwiami św. Wojciecha oraz slynne drzwi. Cała Katedra zrobiła na nas niesamowite wrażenie.

Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Udała nam się również znaleźć dwa króliczki gnieźnieńskie.

Miasto żegnało nas deszczem.

• Wycieczka klas 8 - dzień drugi

• Drugi dzień za nami. Dzisiaj zwiedzaliśmy Poznań. Byliśmy na Starym Rynku, widzieliśmy trykające się koziołki, odwiedziliśmy Kościół Farny, byliśmy w Katedrze poznańskiej. Pojechaliśmy również do Kórnika, miasta rodzinnego naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, gdzie zwiedziliśmy piękny zamek.

• Wycieczka klas 8

• Klasy 8 w ramach projektu historycznego Spotkania z Historią, odwiedziły obóz zagłady w Chełmie nad Nerem, niemiecka nazwa Kulmhof. Tutaj oddaliśmy cześć ofiarom ludobójstwa.

• Ślubowanie klas pierwszych

• 13 października odbyła się ważna uroczystość - Ślubowanie Klas Pierwszych. Podczas uroczystości obecne były panie Dyrektorki, Nauczyciele oraz Rodzice Pierwszoklasistów.

W wydarzeniu brali udział nasi najmłodsi uczniowie, którzy pod okiem swoich wychowawców, podczas części artystycznej ślubowania, przedstawili występ wokalno- taneczny. Nie zabrakło również wierszy i uśmiechów na twarzach naszych Pierwszoklasistów. W części oficjalnej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie zwieńczone przyjęciem w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki.

• Zbióki harcerskie i zuchowe

• Drodzy Uczniowie!

Z przyjemnością pragniemy zaprosić Was na nasze zbliżające się zbiórki harcerskie i zuchowe. Na plakacie znajdziecie informacje o naborze z dokładnymi danymi kontaktowymi do drużynowych, którzy z wielką chęcią przekażą dodatkowe informacje.

Z harcerskim pozdrowieniem,Czuwaj!

pwd.Magdalena Wilim