• II Szkolny Bieg Niepodległości

     • W poniedziałek 13 listopada odbyła się II edycja Szkolnego Biegu Niepodległości. Rywalizowały ze sobą sztafety klas 4-8. Dziewczęta z klas A wystawiły swoją drużynę, podobnie klasy B. Według tych samych zasad stworzone były drużyny chłopców. Kwestiami organizacji zajęli się nauczyciele WF, panowie Wierzbicki i Włodarski. Kibicowali uczniowie klasy 5b z wychowawcą p.Tokarzewskim. Zarówno w biegu dziewcząt jak i chłopców zwyciężyli reprezentanci klas B, natomiast najważniejsze było upamiętnienie poprzez sport rocznicy odzyskania niepodległości. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

     • Święto Niepodległości

     • W przededniu 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie. Klasa 6b przygotowała inscenizację. Razem z uczniami liceum Cervantesa wzięliśmy udział w akcji szkoła do hymnu. SU (klasy szóste i siódme) zorganizowała akcję Żywa Flaga. 

     • Akcja charytatywna z okazji Dnia Pluszowego Misia

     • Szkoła Podstawowa nr 260 włączyła się kolejny raz do akcji organizowanej przez Fundację Mam Marzenia z okazji Dnia Pluszowego Misia.

      Od ponad 10 lat wolontariusze zbierają dla dzieci potrzebujących wsparcia psychologicznego, a przebywających w szpitalach, wyłącznie NOWE maskotki/pluszaki, gry/zabawki oraz artykuły szkolne. Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do drobnego gestu zgodnie z cytatem Platona:„Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra.”

      Zbierane są WYŁĄCZNIE NOWE maskotki, gry, puzzle, artykuły szkolne oraz zabawki. Beneficjentami akcji (pacjentami) są dzieci od 1 dnia życia do 18 roku. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do szpitali: Instytut Matki i Dziecka, Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, Centrum Zdrowia Dziecka, Kliniki i Polikliniki Reumatologii Wieku Rozwojowego.Maleńki pluszak może komuś sprawić ogromną radość, dać nadzieję ,a czasami zwyczajnie zapomnieć na chwilę o chorobie.

      Pluszaki i inne wyżej wymienione drobiazgi można przynosić do SP260 w dniach 30 X 2023r do 16 XI 2023r i odłożyć do plastikowego pojemnika oznakowanego „Misiem” w holu na parterze SP260.

      Już dzisiaj TY też możesz zostać WOLONTARIUSZEM – podaruj drobiazg, a pojawi się uśmiech. Gorąco zachęcam do dzielenia się DOBREM. "Gdy marzenia się spełniają, to choroby gdzieś znikają... choć na chwilę."

     • Opieka stomatologiczna

     • Szanowni Państwo,

      w ramach zawartego Porozumienia z Corten Dental sp. z o.o. każdy uczeń uczęszczający do naszej szkoły ma możliwość korzystania z bezpłatnej opieki stomatologicznej w gabinecie przy ul. Modzelewskiego 58 w Warszawie.

      Rodzic lub opiekun prawny może telefonicznie umówić wizytę dzwoniąc pod numer Contact Center Corten Dental Sp. z o.o. 22 602 08 08.

      Opieka stomatologiczna uczniów obejmuje:profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia, świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia.

      Przeglądy stomatologiczne dla uczniów niepełnoletnich odbywają się w obecności rodziców/opiekunów lub podstawie pisemnej zgody na przeprowadzenie badania.

      Prosimy aby rodzice /opiekunowie na umówioną wizytę z dzieckiem stawili się z legitymacją szkolną.

      Opieka stomatologiczna dla uczniów jest bezpłatna, finansowana ze środków NFZ w zakresie określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

     • Warsztaty w Muzeum Azji i Pacyfiku

     • Uczniowie 4a uczestniczyli w warsztatach „Kropka po kropce jak Aborygeni”. W pierwszej części dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Australii i jej mieszkańcach. Druga część była bardziej praktyczna. Każde dziecko malowało wzór na bumerangu.

      Po skończonych warsztatach zwiedziliśmy wystawę związaną z Azją i Pacyfikiem.

      Wystawa i warsztaty były super.

     • Lekcja programowania

     • Klasa 4a brała udział w warsztatach programowania "Inteligentne miasto". Dzieci bardzo chętnie i bardzo sprawnie wykonywały polecenia prowadzących zajęcia. Ich zaangażowanie i pomysłowość zaskoczyły wszystkich.