• Pasowanie na czytelnika

     • 14 grudnia 2023 roku uczniowie klas I odwiedzili Bibliotekę szkolną. Nie była to ich pierwsza wizyta. Wcześniej dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, wypożyczyły pierwszą lekturę, poznały serię „Czytam sobie”. Tym razem w świątecznie przystrojonej bibliotece pierwszoklasiści wysłuchali opowieści „Turkusowy miś” (autor Zofia Stanecka), poznali „Anatomię czytelnika”, wykazali się znajomością zasad, które powinien przestrzegać każdy czytelnik. Uczniowie klasy Ia przynieśli wykonane przez siebie ilustracje do lektury „Pilot i ja” Adama Bahdaja, a uczniowie klasy Ib recytowali wybrane wierszyki z książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Wierszyki łamiące języki”.

      Pani dyrektor Agnieszka Kania i pani wicedyrektor Małgorzata Kliszewska uznały, że uczniowie klas Ia i Ib mogą zostać czytelnikami. Po złożeniu przyrzeczenia pani Jolanta Mikołajewicz pasowała dzieci na czytelnika. Pani Dyrektor wręczyła nowym czytelnikom dyplomy oraz prezent, który znalazł się pod choinką – książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa pani Justyny Bednarek. Do książki dołączona była broszurka dla rodziców. Książkę i broszurę otrzymaliśmy z Instytutu Książki, który od kilku lat przysyła dla pierwszoklasistów „Wyprawki Czytelnicze” w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

     • Jasełka

     • 21 oraz 22 grudnia mieliśmy okazję zobaczyć jasełka - przedstawienie pt. "Sen Jacusia", przygotowane przez klasę 3b.

     • Tenis stołowy

     • 21 grudnia odbyły się mistrzostwa Mokotowa szkół podstawowych w tenisie stołowym.

      W kategorii młodszej, czyli roczniki 2011 i 2012, nasz zespół dość szybko pożegnał się z turniejem, ale wpływ na to miało losowanie, bardzo szybko bowiem trafiliśmy na mocny zespół, który finalnie został wicemistrzem.

      Starsi zawodnicy, roczniki 2009 i 2010, doszli do półfinału, ale ostatecznie medalu nie zdobyli zajmując czwarte miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!