• Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka

• Klasy pierwsze SP260 brały udział w programie edukacyjnym w  XV edycji "Akademii Bezpiecznego Puchatka". Warunkiem otrzymania certyfikatu było spełnienie wymogów regulaminu (zapoznanie uczniów z tegorocznymi tematami i zagadnieniami) oraz wykonanie przez każdego ucznia testu bezpieczeństwa.

• 🌺Zmieniamy się na zewnątrz!

• Od strony małego boiska uczniowie posadzili dynie, a niebawem pojawi się tam również łąka kwietna.

Przed szkołą powstał mały ogródek przyszkolny. Uczniowie zakupili rośliny oraz sami dokonali nasadzeń. Wkrótce będzie można podziwiać malwy, astry, dalie, bławatka kolorowego, fasolę.

Nasz ogródek uzupełnia stacja meteorologiczna.

Na zdjęciach uczniowie klasy 1a podczas wysiewu nasion i sadzenia roślin do skrzynki nr 1.

• 1a w CNK

• Klasa 1A wybrała się 28 V 24 r. do Centrum Nauki Kopernik w ramach obchodów Dnia Dziecka. Wyprawa udana, dzieciom bardzo podobała się ekspozycja i możliwość eksperymentowania z różnych dziedzin: przyrody, matematyki, optyki, fizyki, muzyki. Uczniowie zadawali pytania sztucznej inteligencji oraz zobaczyli auto przyszłości. Były eksperymenty z ogromną bańką, wspólne budowanie i  konstruowanie mostu. Uczniowie klasy 1A zgłębiali  elementy mechaniki: latający dywan, łoże fakira, magnesy. Duże wrażenie wywołała na uczniach walcowa prezentacja zanieczyszczenia w poszczególnych latach na Ziemi oraz domek iluzji. A oto i relacja fotograficzna.