• Ratujemy i uczymy ratować

• Nasi nauczyciele przeszli szkolenie w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowanego przez WOŚP, a teraz swoją wiedzę będą przekazywać uczniom klas 1-3. Oprócz nauki zasad pierwszej pomocy, uczniowie kształtują właściwe nawyki - dzięki temu działania ratujące życie stają się dla nich czymś naturalnym. Program nie tylko uczy, ale też rozwija postawę gotowości do niesienia pomocy w każdej sytuacji.🚑💪

• Apel na temat bezpieczeństwa

• 10 września 2024 r., na piątej godzinie lekcyjnej odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa. Samorząd Uczniowski wraz z Uczniami klasy 8a przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz do domu. Powtórzono obowiązujące w szkole zasady pracy na lekcji, przebywania w klasie, bezpiecznego poruszania się po korytarzu oraz na klatce schodowej. Przypomniano o właściwym zachowaniu się w toalecie, zakazie przebywania w niej, w czasie przerw. Przedstawiono zasady zabawy na boisku szkolnym. Uczniowie zostali poinformowani o numerach alarmowych:

997 - Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie

112  - telefon do każdej służby

Na zakończenie apelu głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Kliszewska. Podkreśliła jak ważne jest bezpieczeństwo oraz zwróciła uwagę na osobistą postawę każdego, by mógł być przykładem dla drugiej osoby. Uczniowie wysłuchali apelu z uwagą.

Pozostaje życzyć nam wszystkim bezpiecznego roku szkolnego 2024/2025, .

Agnieszka Jabłońska