• Program „SZKOŁY pełne TALENTÓW” - TALENCIAK w Lidlu.

To już trzeci raz z rzędu Nasza szkoła wraz z całą społecznością bierze udział w tej pożytecznej akcji.

Zachęcam gorąco Wszystkich rodziców, dziadków, babcie, nauczycieli, pracowników szkoły, znajomych i zaprzyjaźnionych ludzi do udziału w akcji wspierania talentów uczniowskich w Szkole Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie.

Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać naszą szkołę.

1. Zrób zakupy za min. 50zł w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc.

2. Przy kasie odbierz kupon – TALENCIAKA.

3. Przekaż TALENCIAKA Szkole Podstawowej nr 260.

Jak przekazać TALENCIAKA wybranej szkole? Dwa sposoby:

1. Przynieś do szkoły i wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w holu szkoły.

2. Zeskanuj kod QR z TALENCIAKA smartfonem.

Szkoła wymienia TALENCIAKI na supernagrody. Każdy Talenciak to dodatkowo los w loterii dla szkół.

Akcja wydawania TALENCIAKÓW trwa od 02 IX 2024 do wyczerpania zapasów, lecz nie dłużej niż do 31 X 2024 r. Szczegóły i informacje o artykułach wyłączonych z akcji w regulaminie na lidl.pl/szkoly.

Chcesz zebrać więcej TALENCIAKÓW dla swojej szkoły? Szukaj produktów z tym oznaczeniem. Ich zakup to dodatkowy TALENCIAK, którym wesprzesz polską szkołę!

Każdy TALENCIAK na wagę naszego zaangażowania w sprawy Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki.

I TY MOŻESZ POMÓC ROZWIJAĆ TALENTY UCZNIÓW W NASZEJ SZKOLE!

UWAGA: Na dzień 15 X 24r na koncie SP260 jest zebranych 1513 TALENCIAKÓW.

Miłej zabawy i do dzieła!!!

Iwona Machniak-Przewłocka

• Mały Mistrz

•        Projekt „Mały Mistrz” jest ogólnopolskim programem, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia wśród klas I –III. Do Projektu w tym roku szkolnym przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 260, a wśród nich uczniowie klas: 2A, 2B, 3A. W ramach programu będą prowadzone zajęcia, które mają wspomóc uczestnictwo dzieci w różnych formach aktywności fizycznej.

• Próbny alarm pożarowy

•    W czwartek 10 października podczas jednej z lekcji  w naszej szkole rozległy się trzy głośne dzwonki – sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Był to próbny alarm pożarowy. Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli oraz pracownicy szkoły, zgodnie z planem ewakuacji, opuścili budynek szkoły i udali się do punktu zbiórki na boisku szkolnym. Nauczyciele zdali raport o frekwencji koordynatorowi akcji. Po odwolaniu próbnego alarmu wszycy spokojnie wrócili do budynku szkoły.

Celem przeprowadzonej akcji było utrwalenie zasad zachowania podczas ogłoszenia alarmu oraz oswojenie uczniów z sytuacją zagrożenia.

• Rzecznik Praw Ucznia w SP260

• 3 października 2024r. Samorząd Uczniowski klas IV-VIII w reprezentacji Alesii Yarets oraz Valerii Poliakovej przeprowadził wybory na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia.

Większością głosów uczniów została wybrana Pani Ewa Jaśkiewicz-Broda, doświadczony nauczyciel i  pedagog.

Zatem Drodzy Uczniowie, gdybyście chcieli czasami porozmawiać o swoich smutkach, radościach zapraszamy do kontaktu z Rzecznikiem Praw Ucznia.

Samorząd Uczniowski IV-VII

• Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

• 4. listopada uczniowie klasy 8a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji faktograficznej "63 dni niepodległej Polski" omówione zostały okoliczności wybuchy Powstania Warszawskiego oraz najważniejsze wydarzenia z okresu walk. Dowiedzieliśmy się także, że podczas zaciętych starć w Warszawie ujawniły się struktury niepodległego państwa polskiego. Uczniowie wykazali się dobrą wiedzą historyczną. Na zakończenie przeszliśmy kanałem, jak powstańcy schyleni i w ciemności, choć w pełni bezpieczni. Lekcja skłania do zadumy - jak dobrze, że żyjemy w wolnym kraju. Dziękujemy Wam Drodzy Powstańcy. Pamiętamy.

Agnieszka Jabłońska