Strona główna
Klasa 2a w Muzeum Narodowym
Klasa 2a uczestniczyła w warsztatach na temat "Obrazy mistrza Jana" w Muzeum Narodowym. Uczniowie zobaczyli największe dzieła Jana Matejki.
Anastasiia Kistechok kl 8b laureatką konkursu plastycznego
Mamy zaszczyt poinformować, że Anastasiia Kistechok uczennica kl. VIIIB zajęła III miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jesienne Klimaty – w poszukiwaniu piękna”. Gratulujemy!!! i życzymy sukcesów.
130 rocznica śmierci Jana Matejki
101 listopada obchodzimy 130 rocznicę śmierci Jana Matejki, naszego patrona, wybitnego malarza i patrioty. Z tej okazji przedstawiciele wszystkich klas uroczyście złożyli hołd pod pomnikiem Jana Matejki, przygotowali też plakaty i banery. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Jaka strefa płatnego parkowania na Mokotowie?
15 listopada rozpoczną się konsultacje społeczne na temat zmian na ulicach Mokotowa w związku z ewentualnym rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Uwagi do projektów będzie można zgłaszać do 15 grudnia 2023 roku. Dla mieszkańców zaplanowano spotkania w punktach konsultacyjnych oraz online. Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy. Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, stołeczny Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej od
Konkurs OMNIBUS 2023-2024
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie, ul. Zakrzewska 24b, zapraszają uczniów klas drugich i trzecich do udziału w XIII edycji Mokotowskiego X Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „OMNIBUS – wiem … prawie wszystko”. Konkurs posiada patronaty Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Mokotów.
II Szkolny Bieg Niepodległości
15W poniedziałek 13 listopada odbyła się II edycja Szkolnego Biegu Niepodległości. Rywalizowały ze sobą sztafety klas 4-8. Dziewczęta z klas A wystawiły swoją drużynę, podobnie klasy B. Według tych samych zasad stworzone były drużyny chłopców. Kwestiami organizacji zajęli się nauczyciele WF, panowie Wierzbicki i Włodarski. Kibicowali uczniowie klasy 5b z wychowawcą p.Tokarzewskim. Zarówno w biegu dziewcząt jak i chłopców zwyciężyli reprezentanci klas B, natomiast najważniejsze było upamiętnienie poprzez sport rocznicy odzyskania niepodległości. Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Święto Niepodległości
11W przededniu 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie. Klasa 6b przygotowała inscenizację. Razem z uczniami liceum Cervantesa wzięliśmy udział w akcji szkoła do hymnu. SU (klasy szóste i siódme) zorganizowała akcję Żywa Flaga.
Akcja charytatywna z okazji Dnia Pluszowego Misia
Szkoła Podstawowa nr 260 włączyła się kolejny raz do akcji organizowanej przez Fundację Mam Marzenia z okazji Dnia Pluszowego Misia.
Od ponad 10 lat wolontariusze zbierają dla dzieci potrzebujących wsparcia psychologicznego, a przebywających w szpitalach, wyłącznie NOWE maskotki/pluszaki, gry/zabawki oraz artykuły szkolne. Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do drobnego gestu zgodnie z cytatem Platona:„Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra.”
Opieka stomatologiczna
Szanowni Państwo,
w ramach zawartego Porozumienia z Corten Dental sp. z o.o. każdy uczeń uczęszczający do naszej szkoły ma możliwość korzystania z bezpłatnej opieki stomatologicznej w gabinecie przy ul. Modzelewskiego 58 w Warszawie.
Rodzic lub opiekun prawny może telefonicznie umówić wizytę dzwoniąc pod numer Contact Center Corten Dental Sp. z o.o. 22 602 08 08.
Warsztaty w Muzeum Azji i Pacyfiku
7Uczniowie 4a uczestniczyli w warsztatach „Kropka po kropce jak Aborygeni”. W pierwszej części dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Australii i jej mieszkańcach. Druga część była bardziej praktyczna. Każde dziecko malowało wzór na bumerangu.
Po skończonych warsztatach zwiedziliśmy wystawę związaną z Azją i Pacyfikiem.
Lekcja programowania
Klasa 4a brała udział w warsztatach programowania "Inteligentne miasto". Dzieci bardzo chętnie i bardzo sprawnie wykonywały polecenia prowadzących zajęcia. Ich zaangażowanie i pomysłowość zaskoczyły wszystkich.
❄☃ Zima w Mieście 2024 ❄☃
Akcja Zima w Mieście 2024 odbędzie się w naszej szkole w dniach 15.01.2024 r. do 26.01.2024 r.
Kiermasz jesienny
1225 października odbył się kiermasz jesienny. Stoły na stoiskach uginały się od pysznych słodkości i wyrobów artystycznych. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem. Udało się zebrać bardzo dużą sumę: 1948.65 zł! Pieniądze zostaną przeznaczone zgodnie z planem na cymbergaja.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie kiermaszu:
6a w Muzueum Pałacu w Wilanowie
1Klasa 6 a wzięła udział w lekcji muzealnej na temat króla Jana III Sobieskiego i jego czasów. Pani przewodnik przybliżyła nam postać władcy, jego zasługi oraz historię powstania pałacu i muzeum w Wilanowie.
Warsztaty teatralne
1Klasa 7a uczestniczyła w warsztatach teatralnych. Zajęcia prowadziły edukator p. Anna Artymowska oraz aktorka p. Marta Lewandowska. Przeprowadziliśmy ćwiczenia dykcji, omawialiśmy różne interpretacje krótkich tekstów Krasickiego i przezwyciężalismy w praktyce trudności w trakcie wystąpienia (stres, kłopoty z dykcją, gestykulacja). Pracowaliśmy nad indywidualnymi problemami związanymi z publicznym występem uczestników.
Wycieczka klas 8 - dzień trzeci
7Ostatni dzień naszej historycznej przygody. Gniezno przywitało nas deszczowymi chmurami i silnym wiatrem. Przyjemnie było więc schować się w zaciszu Katedry i oglądać jej skarby, w szczególności srebrną trumienkę pod złotym baldachimem z relikwiami św. Wojciecha oraz slynne drzwi. Cała Katedra zrobiła na nas niesamowite wrażenie.
Wycieczka klas 8 - dzień drugi
8Drugi dzień za nami. Dzisiaj zwiedzaliśmy Poznań. Byliśmy na Starym Rynku, widzieliśmy trykające się koziołki, odwiedziliśmy Kościół Farny, byliśmy w Katedrze poznańskiej. Pojechaliśmy również do Kórnika, miasta rodzinnego naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, gdzie zwiedziliśmy piękny zamek.
Wycieczka klas 8
3Klasy 8 w ramach projektu historycznego Spotkania z Historią, odwiedziły obóz zagłady w Chełmie nad Nerem, niemiecka nazwa Kulmhof. Tutaj oddaliśmy cześć ofiarom ludobójstwa.
Galeria zdjęć
- brak danych