• Spotkanie z autorem książek

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udali się w gościnne progi Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Łazarskiego, przy ul. Czerniakowskiej 38a. We wtorek spotkanie z uczniami klas 6a, 6b, 4a, i 7a prowadził pan Marcin Kozioł, który jest autorem książek dla dzieci i młodzieży, m. in. serii „Detektywi na kółkach” i „Wombat Maksymilian”. Tematem dzisiejszego spotkania była „Szalona historia komputerów”. Pan Marcin Kozioł przedstawił prezentację dotyczącą tego tematu, przyniósł również wiele eksponatów, które dzieci mogły obejrzeć z bliska. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, po którym chętni mogli zakupić książki i zdobyć autograf autora.

• 5a w Centrum Wielokulturowym

• Klasa 5a wzięła udział w zajęciach na temat granic - prywatnych, politycznych; o granicach Polski dawniej i dziś  w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej.

• Finał "Czwartków Łyżwiarskich".

• Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji "Czwartków Łyżwiarskich", które odbywały się od grudnia do lutego. Reprezentowało nas ponad 20-tu uczniów. W klasyfikacji międzyszkolnej nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Odnieśli też sukcesy w rywalizacji indywidualnej. W swoich kategoriach wiekowych zajęli trzy pierwsze miejsca i jedno drugie.

• Skrócone lekcje

W dniach 20, 21, 29, 30 marca zajęcia od 3 godziny lekcyjnej będą skrócone do 30 min. w związku z przystąpieniem naszej szkoły do programu Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka i konicznością przeszkolenia rady pedagogicznej.

Przerwa obiadowa dla uczniów kl. 4-6 rozpocznie się o godz. 11:35, a dla uczniów kl. 7-8 - o 12:25.

Dzieci z kl. 1-3 po skończonych zajęciach będą pod opieką wychowawców świetlicy.

Rozklad_dzwonkow_-_lekcje_po_30_min_nr_2_(1).pdf

• Finał konkursu "Omnibus,... wiem prawie wszystko".

• W środę 8 marca 2023r. w naszej szkole odbył się finał XII edycji konkursu wiedzy "Omnibus, wiem ... prawie wszystko". Jak co roku, konkurs zgromadził uczniów klas drugich i trzecich z warszawskich szkół podstawowych, którzy okazali się w swoich szkołach prawdziwymi Omnibusami wiedzy.

Wyniki zostaną opublikowane 5 kwietnia na stronie naszej szkoły, ale już teraz wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy udziału w finale i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.