• Serwis rowerowy

• Uczniu!

Przygotuj swój rower na aktywne dojazdy ze Szkolnym Serwisem Rowerowym!

15 maja 2023 r. w godzinach od 7:30 do 15:30 będzie możliwość bezpłatnego przeserwisowania jednośladu na terenie naszej szkoły w ramach kampanii Rowerowy Maj. Przed lekcjami przyprowadź swój pojazd na duże boisko, a serwisanci sprawdzą jego stan techniczny, dokonają drobnych napraw, a także odpowiedzą na nurtujące Cię pytania związane z rowerami.Sprawdzony rower odebrać będziesz mógł po skończonych lekcjach.

Z usług Szkolnego Serwisu Rowerowego w pierwszej kolejności mogą skorzystać uczniowie, a w przypadku wolnych miejsc także nauczyciele i rodzice/opiekunowie.Serdecznie zapraszamy!

• Święto Konstytucji 3 Maja

•                      Na sali gimnastycznej odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pani Bożena Szymczyk, nauczyciel historii, przypomniała najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali wykonane przez uczniów plakaty o tematyce patriotycznej. Portrety twórców Konstytucji narysowała Iga Bąkowska z kl. 5b. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór szkolny pod kierownictwem Pani Jolanty Mikołajewicz.

• Zwiastuny wiosny

• Wyniki konkursu fotograficznego Zwiastuny Wiosny:

I miejsce Dawid Górnicki klasa 4a

II miejsce Yaraslau Lebedeu klasa 8b

III miejsce Kachurovsky Denis klasa 4b

Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękuję. Każdy z uczestników zostanie nagrodzony.

Organizator konkursu

Krystyna Nowicka-Falkowska

• Wycieczka klas 7-8

• Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego Spotkania z Historią odwiedzili Frombork, gdzie godnie uczcili rok Mikołaja Kopernika, spacerowali wieczorem nad Morzem Bałtyckim, przejechali całą Mierzeję Wiślaną.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie obozu koncentracyjnego Stutthof, gdzie minutą ciszy uczciliśmy pamięć zamordowanych jeńców.

Ostatni dzień to zwiedzanie największego zamku krzyżackiego w Malborku. Wrażenia niesamowite.

Chwile spędzone razem pozostaną wszystkim na długo w pamięci i często będziemy wracać wspomnieniami do pięknych miejsc.

relacja_z_wycieczki_-_Krystian_Hirsz_7a_.pdf

• Spektakl "Kolory"

• 26 kwietnia klasy 5-8 pojechały do Karolina/Otrębusy na spektakl zespołu Mazowsze pod tytułem "Kolory". Barwny musical bardzo się uczniom podobał. Dodatkową atrakcją był przejazd do teatru kolejką WKD:)