• Laureatki konkursu WERS

• Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami Międzyszkolnego Językowego Konkursu Poezji i Teatru WERS (Wspólna Europa Razem na Scenie):

Weronika Pszczoła kl. 8a – II miejsce w kategorii język francuski kl. 7-8

Mariya Gorchakova kl. 5a – III miejsce w kategorii język angielski kl. 4-6

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Spotkanie z Poezją Słowiańską

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z Poezją Słowiańską”.

W tym dniu uczniowie polscy z klas 1-3 zaprezentowali wybrane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w oprawie muzycznej, a dzieci z Ukrainy i Białorusi przedstawiły wybrane wiersze w swoich ojczystych językach.

Uczniowie z klas 5-8 odczytali wiersze naszych klasyków: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego czy Czesława Miłosza w oprawie muzycznej Fryderyka Chopina.  Uczniowie z Ukrainy i Białorusi przedstawili wiersze m.in. Tarasa Szewczenko, Lesii Ukrainki, Volodimira Siusiury, Łyny Kostenko, Myhaila Gryszko czy też Adama Rusaka i Petrusia Brołki z muzyką filmową  kompozytora i dyrygenta Vladimira Cosmy.

W tle przewijały się slajdy obrazujące piękno krajobrazu Polski, Ukrainy i Białorusi.

Wszyscy występujący w programie zostali nagrodzeni gromkimi brawami za piękną deklamację wierszy.

Program przygotowała p. Mariola Otolińska-Klimaszewska.

Wszystkie dzieci biorące udział w programie "Spotkanie z Poezją Słowiańską"  zostały zaproszone przez organizatorkę spotkania na słodki poczęstunek w ramach podziękowania.

• Wyniki XII Mokotowskiego IX Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy "OMNIBUS - WIEM ..... PRAWIE WSZYSTKO".

• Z ogromną radością ogłaszamy wyniki XII Mokotowskiego IX Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy "OMNIBUS - WIEM ..... PRAWIE WSZYSTKO", który był dedykowany uczniom klas drugich i trzecich szkół podstawowych. W konkursie brały udział szkoły z dzielnic: Mokotów, Praga płd, Śródmieście, Ursynów, Targówek, Wilanów.

Dziękujemy za udział wszystkim uczniom w naszym Konkursie.  Drodzy uczniowie, wykazaliście się wszechstronną wiedzą i zasłużyliście na pochwałę i uznanie.

Wielkie podziękowania kierujemy do nauczycieli i koordynatorów w poszczególnych placówkach, którzy podjęli trud przygotowania swoich podopiecznych i przeprowadzili Konkurs na etapie szkolnym. Słowa uznania należą się również dyrektorom szkół, którzy wspierali i motywowali do działania kadrę nauczycielską.

Wręczenie nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki, w sali gimnastycznej, w dniu 30 maja 2023r (wtorek) o godz. 13.00

Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji Konkursu OMNIBUS.

Organizatorki Konkursu OMNIBUS

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w SP260

WYNIKI_po_II_etapie_OMNIBUS_2022_23.pdf

• Z wizytą w Technikum Ekonomicznym

• Klasy ósme uczestniczyły w Tygodniu Zawodowca, który odbywał się w Technikum Ekonomicznym nr 8 w Warszawie.

Między innymi mogliśmy wysłuchać wykładu przedstawiciela Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Uczniowie wzięli udział w konkursie „Mistrz klawiatury”.

Czołowe miejsca zajęli: Natan Górnicki (8a), Adam Bogdanowicz (8b) – I miejsce; Piotr Paśnicki (8a), Eliza Górska (8b) – II miejsce i Maksymilam Shumylo (8a), Filip Drohomirecki (8b) – III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy.

• Spotkanie z pisarką

• Uczniowie klas 4,5,7 wzięli udział w spotkaniu z pisarką Anną Onichimowską. Autorka, czytając fragmenty swoich książek,  przeniosła nas w inny wymiar rzeczywistości. Po spotkaniu można było nabyć książki wraz z dedykacją i autografem autorki.