• Kongres Pamięci Narodowej

• Relacja uczennicy kl. 7a - Gabrieli Martynik:

14 Kwietnia, uczniowie naszej szkoły pojechali na Kongres Pamięci Narodowej,organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej (IPN), który odbywał się w PGE Narodowym.

Na miejscu była część wojska, która pokazała nam jak wojskowi funkcjonowali w czasach wojny. Opowiedzieli nam jak się żyło w tamtych czasach, jak było ciężko walczyć i nie tylko. Mogliśmy założyć kask i kamizelkę kuloodporą, a następnie sprawdzić swą siłę i przejść tor przeszkód.

Gdy już weszliśmy do stadionu, było wiele atrakcji np: skladanie figurek i samolotów (z czasów wojny) z papieru, fotobudka i wiele innych. Po obejściu wszystkich atrakcji zjedliśmy i obejrzeliśmy kawałek panelu dyskusyjnego "Edukacja dla pamięci".

Następnie z okazji trwającego roku Józefa Mackiewicza, w związku z obchodzonym 120-leciem jego urodzin IPN przygotował film (pierwszy taki film fabularny poświęcony tej postaci) pt. "Czarny sufit".

Wyszliśmy z tamtąd z dobrym humorem, ponieważ spędziliśmy miło czas. W drodze powrotnej nie zabrakło śmiechów i pozytywnych komentarzy na temat wyjścia. Na pewno ta wycieczka zapadła nam w pamięć.

• Warsztaty z pierwszej pomocy

• W szkole gościliśmy uczniów z klasy ratownictwa medycznego z LXXV LO im. Jana Sobieskiego w Warszawie. Uczniowie z klas 6 i 7 pod okiem starszych kolegów uczyli się jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, np. bandażowali złamaną kończynę, tamowali krwotoki, a przede wszystkim uczyli się przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową.

• Mokotowskie Mistrzostwa w piłce nożnej

• W minionym tygodniu nasze drużyny (chłopców i dziewcząt) rywalizowały w Mokotowskich Mistrzostwach w piłce nożnej. Ciekawe doświadczenie, dobra zabawa jednak w tych rozgrywkach zakończyliśmy swój udział tylko na fazie grupowej.

• Łączy nas pamięć - Żonkile 2023

• 19 kwietnia 2023 przypada 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klas 5a i 6b podczas lekcji techniki wycięli i złożyli papierowe żonkile - ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta z żonkilami właśnie, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

• Konkurs Tańca

• 13 kwietnia grupa uczennic z klas 1-3 zdobyła  wyróżnienie w Konkursie Tanecznym w Domu Kultury Dorożkarnia. Gratulujemy

• Opera w kadrze

• 13 kwietnia klasy 4, 5, 6 i 7b wzięły udział w zajęciach w  Teatrze Wielkim w ramach projektu „Opera w kadrze”. Uczniowie zapoznali się z treścią „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wysłuchaliśmy fragmentów dzieła na żywo. Artyści poprowadzili dla nas mini warsztaty na temat powstawania spektaklu. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiły również wnętrza Teatru Wielkiego Opery Narodowej.